Na dně šuplíku

Dnešní článek bude spíše takovým okénkem zpět. Ale i tak věřím, že vás potěší a možná i přiměje, aby jste se na chvilku zastavili a podívali se do tváře lidí, jež zmizeli v toku času a prachu dějin. A zamysleli nad svou cestou životem.

Fotografie provází BDSM svět už velice dlouho. Ať už se jedná o zažloutlé černobílé snímky, neostré rozmáznuté fotky z domácího focení nebo profesionální prezentaci. Fotografie se v tomto stává němým pomníkem své doby. Neboť tak jak šel čas, měnil se i styl focení a prezentace tajemného světa. A to, co nám dnes může přijít úsměvné, tak před 50 lety bylo ¨bráno jako vrchol rozkoše.

Kdo ví, co si jednou budou říkat generace, které přijdou po nás, třeba za takových 70 let. Ale jedno je jisté, určitě budou nevěřícně kroutit hlavou, co jsme na tom našem pojetí snímku viděli tak vzrušivého. A proto se dnes ani nebudu moc vykecávat a rovnou přejdu k věci. Dnes vám dám možnost nahlédnout do tváří lidí, kteří šli naší cestou před mnoha lety. Uvidíte snímky, které byly považovány za velmi erotické či vzrušivé a některé, které měly být i umělecky zajímavé.

Jen jedna drobnost. Jelikož jsem byl upozorněn, že nějak moc „nadržuji“ ve svých článcích dominantním pánům (čímpak to asi bude, že ano), tak dneska udělám výjimku a vy si tak bude moci prohlédnout, jak vypadaly výhradně dominantní dámy v 60. až 80. letech minulého století a jaké oblečení bylo považována za opravdu „dominantní“.

Většina snímků je anglické, americké či německé provenience. Ale je tam jedna jediná výjimka. Jeden snímek je originálně českého původu. Dal jsem však své slovo, že neprozradím, který to je a ani kdo je na snímku.

Tak přeji hezké pokoukání

Zdraví váš Ferculi

Napsat komentář