Focení zdarma

No jo no. Opravdu nabízíme možnost focení u nás/s námi zdarma. A ano, je v tom pár háčků. Ale my hrajeme fair play a tak si ty háčky probereme, ať víte, jestli je to pro vás vhodné.

Háček první: Když si řeknu/přihlásím se na focení zdarma, dostanu jej automaticky?

To bohužel ne. Na focení zdarma si lidi vybíráme a nutno říci, že velice důsledně. Ale nekoukáme na figuru či vzhled. Ale vybíráme si lidi podle toho jak je známe a jaké jsou na ně reference. Také většinou nefotíme samotné jednotlivce, ale převážně páry (nemusí to být stabilní pár, ale měli by se znát).

Háček druhý: Nafotíte mi zdarma vše co chci?

Fotky zdarma vám samozřejmě uděláme, ale jen takové, které se hodí do prostředí, ve kterém fotíme hlavní sérii fotografií. Těžko budeme simulovat například v ateliéru BDSM hrátky na výškové budově. A rozhodně nefotíme porno.

Háček třetí: Je „zdarma“ opravdu zdarma?

Ne. Něco za to přeci jen chceme. A tím něco je nafocení série fotografií výhradně pro naše účely, ke kterým nám dáte licenční a autorská práva. Na to se uzavírá licenční a autorská smlouva s naší produkční společností Art Tec Media s.r.o. (tu provozujeme), kde si vzájemně specifikujeme jakým způsobem se bude s výslednou prací nakládat. A toto smlouva je právně závazná pro obě strany.

Háček třetí: To známe, pro vás budu makat celý den a pak dostanu jednu ušmudlanou fotku

Kdepak. Počet fotek zdarma a míra jejich postprodukce se domlouvá předem. Obvykle se jedná o poměr 4:1. Tedy za 4 fotky pro nás, vám uděláme 1 fotku pro vás. Obvykle se pro nás fotí 16-20 fotek. A to jak kvalitně fotíme si může prohlédnout na našem webu či se na nás zeptat třeba na Facebooku.

Háček čtvrtý: To známe, je to zdarma a pak po mne budete chtít poplatky za půjčení každé kraviny.

Kdepak. My disponujeme vlastní sbírkou oblečení i vybavení, které je volně k zapůjčení. A když si přivezete svoje vlastní, tak to také rádi uvítáme. Zejména v oblasti specifických bot, je lepší mít své vlastní na které jste zvyklý.

Háček pátý: Takže za to fakt nic neplatím?

Ne. Vy akorát nesete vlastní náklady na cestu na místo focení a případně náklady na pobyt. Oběd a svačina během focení je hrazená námi.

Háček šestý: A kolik jako času mi to zabere? Nehodlám jezdi XY km kvůli 2 hodinám.

Celý den. Většinou začínáme kolem 9-10 ráno a akce končí kolem 17-18 hodiny. Většina účinkujících si tak shání i pobyt v místě focení. Věřte tomu nebo ne, ale pokud nejste zvyklý fotit, tak navečer se budete cítit, jak po skládání vagonu cementu. Ale pravidlem se stává, že když si „lidsky“ rozumíme, tak pak zajdeme celou akci řádně oslavit.

Háček sedmý: Co když se domluvíme a já nedorazím?

Tak to není dobrá situace. Jak píši výše, focení je podepřeno smluvně a pokud nepřijdete bez pádné omluvy a důkazu, tak po vás budeme náklady na focení vymáhat. Náklady na focení jsou poměrně značná částka (koukněte na stránku Placené focení). Bohužel už jsme to museli několikrát udělat. A nutno říci, že velice úspěšně.

Háček osmý: Takže když smlouvu podepíši, tak nemůžu nijak mluvit do toho, jak bude fotka vypadat?

Tak to rozhodně ne. Názory a nápady jsou vítané i během focení, ale hlavní a rozhodující slovo má vždy producent a fotograf.

Háček devátý: A to musíme vše zvládnout za 1den?

Ne nemusíme. Je běžnou praxí, že jeden den fotíme naší sérii a následující den výhradně Vaše snímky.

A jestli vás napadli nějaké další háčky, tak mi klidně napište na email: shop@ferculi.com a já vám je rád zodpovím.

Za realizační team Váš Ferculi