O focení s námi

Tady se těžko něco píše. Ale asi by tu měli být takové ty základní informace, aby byl přehled jak a kde vlastně tvoříme. A co jsme vlastně za podivnou bandu.

Tak prvně si odpovíme na to kde. A odpověď je snadná. My tvoříme všude. I když máme vlastní stabilní ateliér v Jindřichově Hradci, tak nám nedělá problém sbalit techniku a vyrazit do přírody, do tajemných míst, do centra měst nebo si najmout ateliér větší či jinak tematický. Jen focení pod vodou není naše doména, jelikož na to nejsme technicky vybavení (tedy zatím nejsme).

A jak tvoříme? Inu většinou podle daných scénářů nebo požadavků našich návštěvníků. Ale vždy s duchem přátelství a otevřené náruče. My nemám problém s nikým. Tedy teď malinko kecám. Přeci jen máme s něčím problém. A to něco je pornografie. Tu u nás nehledejte. To se otáčíme zády a naše dveře se navždy uzavírají.

No a praxi taky nějakou máme. Začali jsem experimentálně v roce 2016 a první větší foto projekt jsme stvořili v roce 2018 a od té doby tu káru tlačíme dál. Ale je to pro nás vyloženě hobby, kterému se věnujeme ve svém volném čase.

Občas se také lidi ptají jestli jsme profíci. Tak z pohledu laika, který nestál před objektivem a nezažil celý ten kolotoč kolem focení, to tak může vypadat. Ale jak říká naše maskérka (jo fakt profesionální vystudovaná maskérka) „Já tak ráda dělám s lokálními amatéry“. Takže asi tak. To že máme praxi a zkušenosti není naše vstupenka mezi opravdové profíky. Ale o to víc vše děláme s nadšením a láskou. A o to víc za nás mluví reference lidí, kteří u nás byli.

A jak takové amatérsko/profesionální focení vypadá? Tak to musíte dát dohromady hodně dobrého fotografa, špičkovou maskérku, profesionální MUA (MUA = make up artist), producenta, asistentku, postprodukčního specialistu, techniku v ceně nového auta, kýbl pevných nervů, batoh štěstí a ještě víru, aby přijeli dobří lidé před objektiv. Ano opravdu myslím dobří lidé a tím nemyslím pózováním nebo profesionalitou, ale dobří v nitru, ve svém srdci. A když tohle všechno namixujete ve správném poměru, vzejde z toho den plný těžké práce, zábavy a nádherných vzpomínek zachycených navždy.

Tak to je focení u nás. A jestli Vás zajímají přesné podmínky, za jakých u nás/s námi můžete fotit, tak se podívejte na stránku Focení zdarma a Placené focení. A kdoví, třeba i vy u nás zaklepete, abychom zachytili váš „SEN“.

Tak se stavte. Rádi vás uvidíme. Opravdu.